EELK Põltsamaa Niguliste kogudus
February 06. 2024 11:49:52

Tänapäev

EELK P�ltsamaa koguduse muusikakollektiivid

Lastekoor - juhendaja Margit Haamer.

Koor loodi 1990 aastal Tiina Luhametsa algatusel, alates 1994 aastast kuni 2006 aastani juhatas koori �lle Noorm�gi. Alates 2006 aastast juhatab koori Margit Haamer.

Kooris laulab umbes 15 last, vanuses 9-16 aastat. Proovid toimuvad kord n�dalas. Lauldakse �he- ja mitmeh��lset vaimulikku repertuaari. Koor teenib kaasa koguduse �ritustel ja perejumalateenistustel. Lastekoori lauljad on palju aastaid osalenud EELK Kml lastekoori �V�ike K��nal� t��s.

Margit ja Markus Haameri ja nende laste Mattiase ja Miikaeli initsiatiivil saadab koori sageli nn �poisteb�nd�. Poisteb�ndi liikmed on �htlasi ka lastekoori lauljad. See on kooriellu toonud omajagu elevust ja kindlasti p�sivust ja tahtmist koos k�ia.

2011 aasta s�gisest nimetati lastekoor �mber noortekooriks, kuna lastest on saanud noored. J�tkatakse �ldiselt samas kooseisus. N��d aga lauldakse kolmeh��lselt, kui enne tehti seda kaheh��lselt. Poisid saavad teha juba madalamat h��lt.

Koguduse ansambel � juhendaja Margit Haamer.

Loodi 2009 aasta m�rtsikuus. Ansamblis laulab 7 liiget, neist ainus meesh��l on koguduse �petaja Markus Haamer. Ansambli proovid toimuvad kord n�dalas. Lauldakse 3-h��lset vaimulikku muusikat ja teenitakse aktiivselt kaasa oma koguduse �ritustel ja jumalateenistustel.

Koguduse plokkfl��diansambel � juhendaja �lle Noorm�gi.

Loodud aastal 1998. Algusaastatel oli ansamblis 9 liiget, praeguseks on j��nud p�siv, neljast inimesest koosnev koosseis, mis sobib h�sti neljah��lse plokkfl��dimuusika m�ngimiseks.

Proovid toimuvad kord n�dalas. Pillidest kasutame k�iki plokkfl��di perekonna pille: sopran,- alt,- tenor- ja bassplokkfl��ti. K�lav�rvi lisamiseks sageli ka tiiskant plokkfl��ti.

Repertuaaris on 1-4-h��lne plokkfl��dimuusika l�bi aegade, nii vaimulik kui ka ilmalik. Tihti oleme jumalateenistustel m�nginud ka ansambli juhi poolt seatud erinevaid koraaliseadeid.

Ansambel osaleb oma koguduse �ritustel ja jumalateenistustel, samuti kutse korral linna �ritustel ja kaugemates paikades.

Koguduse segakoor � juhendaja Reet Sester.

Koor tegutseb koguduse juures alates 1956 aastast. Esimeseks koorijuhiks oli Asta Kuurme, hiljem tegutses koor Ilona Karini, Kalev Rajangu, Tiina Luhametsa ja �lle Noorm�gi k�e all. Alates 1997 aastast on koorijuhiks Reet Sester.

Kooris on 25 lauljat, keskmine vanus 40 aastat. Proovid toimuvad kord n�dalas, teisip�eva �htuti.Lauldakse 4-h��lset koorimuusikat l�bi aegade.

Segakoor teenib kaasa koguduse jumalateenistustel ja �ritustel, P�ltsamaa linna mitmetel esindus�ritustel, osaleb aktiivselt laulupidudel ja praostkonna �ritustel, annab kontserte nii Eestis kui v�lismaal.

EELK P�ltsamaa Niguliste kogudus - Uudised
Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/cms.php on line 44 Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/functions.php on line 13 EELK P�ltsamaa Niguliste kogudus - Uudised Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/cms.php on line 44 Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/functions.php on line 13 EELK P�ltsamaa Niguliste kogudus - Uudised