EELK Põltsamaa Niguliste kogudus
October 10. 2017 13:25:36

Tänapäev

EELK Põltsamaa koguduse muusikakollektiivid

Lastekoor -  juhendaja Margit Haamer.

Koor loodi 1990 aastal Tiina Luhametsa algatusel, alates 1994 aastast kuni 2006 aastani juhatas koori Ülle Noormägi. Alates 2006 aastast juhatab koori Margit Haamer.

Kooris laulab umbes 15 last, vanuses 9-16 aastat. Proovid toimuvad kord nädalas. Lauldakse ühe- ja mitmehäälset vaimulikku repertuaari. Koor teenib kaasa koguduse üritustel ja perejumalateenistustel. Lastekoori lauljad on palju aastaid osalenud EELK Kml lastekoori „Väike Küünal“ töös.

Margit ja Markus Haameri ja nende laste Mattiase ja Miikaeli  initsiatiivil saadab koori sageli nn „poistebänd“. Poistebändi liikmed on ühtlasi ka lastekoori lauljad.  See on kooriellu toonud omajagu elevust ja kindlasti püsivust ja tahtmist koos käia.

2011 aasta sügisest nimetati lastekoor ümber noortekooriks, kuna lastest on saanud noored. Jätkatakse üldiselt samas kooseisus. Nüüd aga lauldakse kolmehäälselt, kui enne tehti seda kahehäälselt. Poisid saavad teha juba madalamat häält.

Koguduse ansambel – juhendaja Margit Haamer.

Loodi 2009 aasta märtsikuus. Ansamblis laulab 7 liiget, neist ainus meeshääl on koguduse õpetaja Markus Haamer. Ansambli proovid toimuvad kord nädalas. Lauldakse 3-häälset vaimulikku muusikat ja teenitakse aktiivselt kaasa oma koguduse üritustel ja jumalateenistustel.

Koguduse plokkflöödiansambel – juhendaja Ülle Noormägi.

Loodud aastal 1998. Algusaastatel oli ansamblis 9 liiget, praeguseks on jäänud püsiv, neljast inimesest koosnev  koosseis, mis sobib hästi neljahäälse plokkflöödimuusika mängimiseks.

Proovid toimuvad kord nädalas. Pillidest kasutame kõiki plokkflöödi perekonna pille: sopran,- alt,- tenor- ja bassplokkflööti. Kõlavärvi lisamiseks sageli ka tiiskant plokkflööti.

Repertuaaris on 1-4-häälne  plokkflöödimuusika läbi aegade, nii vaimulik kui ka ilmalik. Tihti oleme jumalateenistustel mänginud ka ansambli juhi poolt seatud erinevaid koraaliseadeid.

Ansambel osaleb oma koguduse üritustel ja jumalateenistustel, samuti kutse korral linna üritustel ja kaugemates paikades.

Koguduse segakoor – juhendaja Reet Sester.

Koor tegutseb koguduse juures alates 1956 aastast. Esimeseks koorijuhiks oli Asta Kuurme, hiljem tegutses koor Ilona Karini, Kalev Rajangu, Tiina Luhametsa ja Ülle Noormägi käe all. Alates 1997 aastast on koorijuhiks Reet Sester.

Kooris on 25 lauljat, keskmine vanus 40 aastat. Proovid toimuvad kord nädalas, teisipäeva õhtuti.Lauldakse 4-häälset koorimuusikat läbi aegade.

Segakoor teenib kaasa koguduse jumalateenistustel ja üritustel, Põltsamaa linna mitmetel esindusüritustel, osaleb aktiivselt laulupidudel ja praostkonna üritustel,  annab kontserte nii Eestis kui välismaal.

EELK Põltsamaa Niguliste kogudus - Uudised