T├Ąnap├Ąev

EELK P´┐Żltsamaa koguduse muusikakollektiivid

Lastekoor -  juhendaja Margit Haamer.

Koor loodi 1990 aastal Tiina Luhametsa algatusel, alates 1994 aastast kuni 2006 aastani juhatas koori ´┐Żlle Noorm´┐Żgi. Alates 2006 aastast juhatab koori Margit Haamer.

Kooris laulab umbes 15 last, vanuses 9-16 aastat. Proovid toimuvad kord n´┐Żdalas. Lauldakse ´┐Żhe- ja mitmeh´┐Ż´┐Żlset vaimulikku repertuaari. Koor teenib kaasa koguduse ´┐Żritustel ja perejumalateenistustel. Lastekoori lauljad on palju aastaid osalenud EELK Kml lastekoori ´┐ŻV´┐Żike K´┐Ż´┐Żnal´┐Ż t´┐Ż´┐Żs.

Margit ja Markus Haameri ja nende laste Mattiase ja Miikaeli  initsiatiivil saadab koori sageli nn ´┐Żpoisteb´┐Żnd´┐Ż. Poisteb´┐Żndi liikmed on ´┐Żhtlasi ka lastekoori lauljad.  See on kooriellu toonud omajagu elevust ja kindlasti p´┐Żsivust ja tahtmist koos k´┐Żia.

2011 aasta s´┐Żgisest nimetati lastekoor ´┐Żmber noortekooriks, kuna lastest on saanud noored. J´┐Żtkatakse ´┐Żldiselt samas kooseisus. N´┐Ż´┐Żd aga lauldakse kolmeh´┐Ż´┐Żlselt, kui enne tehti seda kaheh´┐Ż´┐Żlselt. Poisid saavad teha juba madalamat h´┐Ż´┐Żlt.

Koguduse ansambel ´┐Ż juhendaja Margit Haamer.

Loodi 2009 aasta m´┐Żrtsikuus. Ansamblis laulab 7 liiget, neist ainus meesh´┐Ż´┐Żl on koguduse ´┐Żpetaja Markus Haamer. Ansambli proovid toimuvad kord n´┐Żdalas. Lauldakse 3-h´┐Ż´┐Żlset vaimulikku muusikat ja teenitakse aktiivselt kaasa oma koguduse ´┐Żritustel ja jumalateenistustel.

Koguduse plokkfl´┐Ż´┐Żdiansambel ´┐Ż juhendaja ´┐Żlle Noorm´┐Żgi.

Loodud aastal 1998. Algusaastatel oli ansamblis 9 liiget, praeguseks on j´┐Ż´┐Żnud p´┐Żsiv, neljast inimesest koosnev  koosseis, mis sobib h´┐Żsti neljah´┐Ż´┐Żlse plokkfl´┐Ż´┐Żdimuusika m´┐Żngimiseks.

Proovid toimuvad kord n´┐Żdalas. Pillidest kasutame k´┐Żiki plokkfl´┐Ż´┐Żdi perekonna pille: sopran,- alt,- tenor- ja bassplokkfl´┐Ż´┐Żti. K´┐Żlav´┐Żrvi lisamiseks sageli ka tiiskant plokkfl´┐Ż´┐Żti.

Repertuaaris on 1-4-h´┐Ż´┐Żlne  plokkfl´┐Ż´┐Żdimuusika l´┐Żbi aegade, nii vaimulik kui ka ilmalik. Tihti oleme jumalateenistustel m´┐Żnginud ka ansambli juhi poolt seatud erinevaid koraaliseadeid.

Ansambel osaleb oma koguduse ´┐Żritustel ja jumalateenistustel, samuti kutse korral linna ´┐Żritustel ja kaugemates paikades.

Koguduse segakoor ´┐Ż juhendaja Reet Sester.

Koor tegutseb koguduse juures alates 1956 aastast. Esimeseks koorijuhiks oli Asta Kuurme, hiljem tegutses koor Ilona Karini, Kalev Rajangu, Tiina Luhametsa ja ´┐Żlle Noorm´┐Żgi k´┐Że all. Alates 1997 aastast on koorijuhiks Reet Sester.

Kooris on 25 lauljat, keskmine vanus 40 aastat. Proovid toimuvad kord n´┐Żdalas, teisip´┐Żeva ´┐Żhtuti.Lauldakse 4-h´┐Ż´┐Żlset koorimuusikat l´┐Żbi aegade.

Segakoor teenib kaasa koguduse jumalateenistustel ja ´┐Żritustel, P´┐Żltsamaa linna mitmetel esindus´┐Żritustel, osaleb aktiivselt laulupidudel ja praostkonna ´┐Żritustel,  annab kontserte nii Eestis kui v´┐Żlismaal.

EELK P´┐Żltsamaa Niguliste kogudus - Uudised
Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/cms.php on line 44 Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/functions.php on line 13 EELK P´┐Żltsamaa Niguliste kogudus - Uudised Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/cms.php on line 44 Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/np26754/domains/poltsamaakogudus.ee/public_html/cmsimple/functions.php on line 13 EELK P´┐Żltsamaa Niguliste kogudus - Uudised