EELK Põltsamaa Niguliste kogudus
AVALEHT > Ajalugu > Vitraažid

Vitraažid

PÕLTSAMAA SAI VÄÄRTUSLIKU KINGITUSE

Põltsamaa linn on saanud rikkamaks ja kaunimaks ühe avaliku kunstiväärtuse võrra. Eeloleval pühapäeval pühitsetakse EELK peapiiskop Andres Põderi poolt Põltsamaa kiriku vitraa¸aknad.

Eelmisel reedel täitus pikaaegne unistus, mida igatseti ammu. Herbert Kuurme oli juba kiriku taastamisel sellele mõtelnud. Vitraa¸ikunstnik Dolores Hoffmann oma meeskonnaga paigaldas altari kõrval olevatele akendele vitraa¸id. Täpsemalt sellest protsessist ja teostuset räägime pühitsemise päeval. See unistus sai täituda tänu headele annetajatele, kes oma nime avaldamist ei pea oluliseks. Siinjuures kasutan võimalust neid inimesi selle imelise kingituse eest avalikult tänada!

Olen väga rõõmus, et mul õnnestus saada Eesti kuulsaima ja ka maailmas tunnustatud kunstnikugakokkuleppele selle töö teostamiseks. D. Hoffmann on lõpetanud 1962. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI, praegune EKA) maali eriala, huvitudes eriti kunstist arhitektuuris (fresko, sgrafiito, mosaiik, vitraa¸). 1973. aastast tegeleb süvenenult vitraa¸ikunstiga. D. Hoffmann on ääretult vaimne ja meeldiv inimene. Tema teadlikkus sakraalsest kunstist ja piibli tundmine on muutnud kogu tööprotsessi erakordseks kogemuseks. Kui kunstniku tervis lubab, siis on ta ka ise sellel pühapäeval kohal ja räägib pärast teenistust viraa¸ikunstist.

Vitraa¸id pühitseti 3. juunil 2012.